Na účtu vymeteno… Jak rychle získat peníze před výplatou?

Led 1, 2018 by

Na účtu vymeteno… Jak rychle získat peníze před výplatou?

Pokud nepatříte k lidem, kteří si svědomitě budují železnou finanční rezervu, riskujete, že se vám čas od času přihodí něco, co nabourá vetché základy vašeho domácího rozpočtu. Žijete-li takříkajíc od výplaty k výplatě, může vás rozhodit i zdánlivě banální věc. Třeba méně závažná porucha auta, nedoplatek za energie nebo jiný nečekaný výdaj. Jak se s tím vypořádat, když vám na účtu nezbyl dostatek peněz?

Řešení se nazývá půjčka do výplaty

Nemáte-li k dispozici dostatek vlastních finančních prostředků, nezbude vám, než se poohlédnout po půjčce. Ale po jakém produktu sáhnout, když vám schází jen několik tisícovek? Klasické bankovní půjčky v takovém případě nemají smysl. Mnohem praktičtější je mikropůjčka neboli půjčka před výplatou.

Půjčky do výplaty jsou koncipovány tak, aby klientům pomohly překlenout kratší období, případně menší výdaj. Jejich výše se pohybuje řádově ve stovkách až tisících, doba splatnosti je volitelná (obvykle 1 až 30 dní) a splátka se hradí jednorázově v plné výši.

V praxi to znamená, že si od nebankovní společnosti půjčíte určitou částku, kterou následně vrátíte v předem stanovený datu. Většina poskytovatelů navíc umožňuje za poplatek prodloužení délky splatnosti.

Výhody a úskalí rychlých půjček

Rychlé půjčky jsou dobrou volbou pro lidi, kteří si vše důkladně spočítají a budou mít dostatek prostředků, aby dluh bez problémů umořili. K výhodám patří jednoduché vyřízení z pohodlí domova a velmi rychlý převod peněz po schválení.

Jak je snadné si půjčit peníze u známé společnosti Via SMS se můžete sami podívat na videu níže:

Stinnou stránkou mikropůjček je vysoká RPSN. Jinými slovy jde o poměrně drahé produkty. Poplatkům se vak můžete vyhnout tak, že si půjčíte u společnosti, která nabízí tzv. první půjčku zdarma (například právě zmíněná společnost Via SMS). Za určitých podmínek vrátíte pouze tolik, kolik si půjčíte. Ani korunu navíc!