Zkušenosti s nebankovní půjčkou Acema

Čvc 16, 2015 by

Zkušenosti s nebankovní půjčkou Acema

Celkem nedávno jsem si potřeboval půjčit na zaplacení školného. Jsem už v posledním (pátém) ročníku soukromé vysoké školy, brzy ze mě mohl být inženýr. Nicméně i když moje rok fungující IT firma vydělávala zajímavé sumy, na školné to prostě nestačilo, alespoň zatím.

Padesát tisíc za semestr bylo prostě při mém životním stylu nad síly mé peněženky. A tak jsem rozhodil sítě a poptal se po známých, jestli některý z nich náhodou nemá zajímavý tip. Chtěl jsem totiž, aby mu půjčila společnost, která nebude dělat žádné prodlevy. I proto jsem vůbec nešel do banky, tam bych v tomto směru asi ostrouhal.

Spolužačka mi nakonec doporučila společnost Acema. Brzy poté přišly další dvě pochvalné zvěsti na tuto nebankovní instituci, proto jsem ji oslovil s nezávaznou nabídkou. Půjčit si sto tisíc určitě není jen tak, čekal jsem, že mě nechají někde prověřit na bezdlužnost vůči jiným firmám a že peníze uvidím až třeba za měsíc. Ale to bych se přepočítal, zaplatili mnohem dřív. Opravdu profesionální jednání, jinak to ani hodnotit nemůžu, i když jsem byl zpočátku trošku skeptický – asi jako každý, kdo zkouší něco nového a neznámého.

Podepsal jsem smlouvu, kterou jsem si během čtvrt hodinky pročetl (papírování je tu skutečně na minimální úrovni, vzpomeňte si, až někdy půjdete na oficiální státní úřady) a shledal nezávadnou – a hurá, peníze jsem dostal na ruku. Sto tisíc se splatností pět let. Až budu mít po škole, tak to bude pohoda splácet, říkal jsem si.

A bylo to tak, jak jsem si předsevzal, rok po studiích jsem už vše v klidu a míru splatil do poslední koruny. Za předčasné splacení úvěru jsem ani nebyl sankcionován, takže si není na co stěžovat. Pamatuji si, že rodiče takhle jednou měli půjčku na auto u banky a za předčasné splacení doplatili ještě o pár tisíc navíc. To mi přijde trapné, co Vám? U Acemy se mi také líbilo, že nechtěli potvrzení o příjmu. Ne že bych ho jako student nemohl dodat, ale je to přeci jen taková otrava navíc, která být nemusí.

Related Posts

Share This